Ez az a rugós szúnyogháló típus amivel gyorsan, könnyedén nagyon jó eredményt lehet elérni. Szinte minden befelé nyíló, négyzet alakú ablakara felszerelhető. A méretre készített szerkezet akár házilag is könnyen összeállítható, szerelése sem igényel különösebb felszereltséget.
Nem mondom, néhol kell némi praktikákat alkalmazni de tényleg szinte minden négyzetes formájú ablakra megoldható a rugós szúnyogháló felszerelése.
Fontos tudni, a szúnyogháló egy kb. 4,6 x 4,6 cm méretű házban van egy rugós tengelyre felcsévélve, innen lehet lehúzni, amikor meg nem kell akkor csak egyszerűen visszangedhető a szúnyogháló a tokba. Két oldalt egy-egy 3,2 x 2,6 cm méretű, kefés betéttel ellátott, alumínium lefutósín biztosítja a szúnyogháló pontos mozgását valamint a kefék a bogarak kizárását. A háló alján egy alumínium profil van, ezt nevezik akasztóprofilnak is. Ennek az alsó részén egy kampós kialakítás van, azzal lehet lehúzott állapotban rögzíteni a szúnyoghálót a levezető sínek alján lévő profilhoz, mely szintén kampós kialakítású profil. A két elemet egy egyszerű csuklómozdulattal lehet össze- illetve szétakasztani, tökéletes zárást biztosító megoldás. A szúnyogháló keretének minden eleme alumíniumból készült, felületét ráégetett szinterezés borítja, a sarokelemek műanyagból készülnek. A szúnyogháló minden eleme megfelel a kültéri használat elvárásainak, nem is rozsdásodik. A háló antracitszürke üvegszál alapanyagra kent műanyag bevonatos, UV stabil szúnyogháló. Szürke színe miatt a szúnyogháló tökéletesen illeszkedik az ablakra, szinte észrevehetetlen, tökéletesen átlátható. Ajtó szúnyoghálók esetén például gyakran előfurd, hogy átgyalogolnak a szúnyoghálón, ellenfényben tényleg szinte észrevehetetlen.
Ilyen rugós szúnyoghálót elsősorban olyan ablakokra javaslunk, ahol szükséges a mozgathatóság, például porrongy rázáshoz gyakran kell nyitni az ablakot vagy esetleg virág van a külső párkányon és azt szereténk locsolni. Mindezek mellett rugós szúnyoghálót javaslunk felszerelni minden olyan ablakra, amelyik kívülről nem vagy csak nehezen közelíthető meg. Így például egy negyedik emeleti ablakra nem szerelünk fix keretes szúnyoghálót.
Fontos tudni, hogy a szúnyogháló a repülő bogarak, szúnyogok, … kizárására van. Nagyon kevés, nagyon ügyes rovar azonban mászással át tud jutni a mozgathatósághoz szükséges apró réseken. Mindettől függetlenül, ez az egyik legjobb megoldás az állatkák kizárására ugyanis ez nagyon ritkán fordul elő, szerintem az esetek kevesebb mint 0,1 százalékában. Éppen ezért a szúnyoghálót vezető sínbe kefés betétet szerelünk gyártáskor, így szinte minimálisra csökken a háló és a vezetősín közti rés, tehát itt jellemzően be sem tud mászni a szúnyog.
Érdemes figyelni arra, hogy az ablakon van-e úgynevezett vízvető és hogy az túllóg-e a nyílászáró tokjának a szintjén. Műanyag ablakok esetén ez nagyon ritkán fordul elő, inkább a fa nyílászáróknál tapasztalható ez a jelenség. Ekkor a szúnyogháló keretét úgymondd ki kell emelni, tehát a keret alá be kell építeni olyan vastagságú anyagot, amely kiemeli a szúnyoghálót a vízvetőn kívüli síkra. Bizonyos esetekben a vízvető mérete is csökkenthető, így akár kiemelő nélkül is felszerelhető a rugós szúnyogháló.
Erről a szúnyogháló megoldásról sok szeretettel írok de ehhez még idő kell, amiből pedig elég kevés van szabadon de hamarosan összeszedem a maradékot és megírom ezt is a szúnyoghálók érdekében….
Vélemény, hozzászólás?